اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 1 تیر 1398 ساعت 11:38

سومین جشنواره آیین سنتی شیر دوشان روستای تاریخی گراخک شهرستان طرقبه شاندیز برگزار شد

مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طرقبه شاندیز گفت: سومین جشنواره آیین سنتی «شیر دوشان» در روستای تاریخی گراخک شهرستان طرقبه شاندیز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی اکبر احمد زاده با اعلام این خبر افزود: اجرای موسیقی سنتی، حرکات آئینی، بازگو کردن افسانه های قدیم، فروش سوغات و صنایع دستی در بازارچه محلی، غذاهای محلی و... از مهمترین برنامه های ابن جشنواره بود.
 
احمدزاده اظهار کرد:  احیای هویت و آیینهای قدیمی، ایجاد روحیه با نشاط و حمایت از تولید داخلی از برنامه های اصلی این جشنواره بود.
 
وی ادامه داد: این جشنواره به همت بخشداری شاندیز، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرقبه شاندیز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،  شورای اسلامی و دهیاری روستای گراخک برگزار شد.
 
احمد زاده به نقش و مشارکت پررنگ  مردم در اجرای این برنامه اشاره کرد و گفت: انجمن میراث فرهنگی روستای گراخک وآقای رضا عنایتی از مجریان اصلی این برنامه بودند.
 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرقبه شاندیز یادآورشد: این شهرستان تفرجگاه و منطقه ییلاقی مشهد محسوب می شود و با توجه به حضور حدود 30 میلیون مسافر به طرقبه و شاندیز برای معرفی ظرفیت های گردشگری سالانه بیش از 20 جشنواره روستائی برگزار می شود.

منبع:   تعداد بازدید : 73 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051