اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 ساعت 11:3

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی در بازدید از نمایشگاه عکس خراسان جنوبی در موزه خراسان: جاذبه های تاریخی و فرهنگی مغفول مانده خراسان معرفی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان های خراسان رضوی گفت: جاذبه های تاریخی و فرهنگی خراسان که مغفول مانده است، معرفی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری خراسان رضوی ، ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در حاشیه این نمایشگاه با اشاره به آثارعکاسی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی استان خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان بزرگ از یک فرهنگ برخوردار است و مرزجغرافیایی بین استان های خراسان جنوبی، شمالی و رضوی وجود ندارد.
وی ادامه داد: به ابتکار و تلاش مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در محل موزه خراسان بزرگ نمایشگاهی از آثار عکاسان سراسر کشور که از جاذبه های خراسان جنوبی برگزار شده و شاهد آثار عکاسی فاخر و بی بدیل از این ارزش ها هستیم که بخش اندکی از ظرفیت ها و قابلیت ها را به نمایش گذاشته اند و با استقبال خوبی هم مواجه شده است.
مکرمی فر تصریح کرد: امیدواریم با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی که در حوزه خراسان بزرگ به ویژه استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی وجود دارد، نمایشگاهی مشترک را از جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان ها برگزار کنیم و در معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی که مغفول مانده اند مردم و گردشگران بیشتر اطلاع پیدا کنند و بتوانیم، ماندگار گردشگر را در استان افزایش دهیم.
وی بر لزوم توزیع گردشگران در شهرستان های استان ها تاکید کرد و یادآورشد: بیشتر گردشگران به مراکز استان ها سفر می کنند و به شهرستان ها کمتر سفر می کنند، اجرای سیاست توزیع سفر موجب می شود که جاذبه ها و قابلیت ها را معرفی کنیم.
مکرمی فر ادامه داد: یکی از نقاظ ضعف ما در اطلاع رسانی است و این نمایشگاه نیز برای کمک به کاهش این ضعف برگزار شده تا مردم مشهد با ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری خراسان جنوبی آشنا شوند.
هم چنین حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی درادامه گفت: در این نمایشگاه 80 قطعه عکس منتخب جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی به نمایش گذاشته شده است.
وی با بیان این که سال گذشته این جشنواره عکاسی در خراسان جنوبی برگزار و عکس های منتخب توسط هیئت داوران انتخاب شد، ادامه داد: عکس های منتخب شامل جاذبه های طبیعی ، تاریخی، فرهنگی، صنایع دستی ، سوغات و آئین ها را شامل می شود.
رمضانی گفت: در راستای معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی جشنواره ای را با عنوان  جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی برگزار کردیم  که عکاسان از نقاط مختلف ایران پس از بازدید از جاذبه های تاریخی استان، تعداد 1150 قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که به 3 عکس برتر جوایزی اهدا شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تصریح کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی جاذبه های تاریخی و تفریحی برای گردشگران است تا با معرفی جاذبه ها ماندگاری و اقامت گردشگران را افزایش دهیم مبادلات فرهنگی بین دو استان هم ادامه داشته باشد و منجر به معرفی بیشتر جاذبه های تاریخی  فرهنگی دو استان شود.
وی یادآورشد: این جشنواره درسال 98 هم برگزارخواهد شد.
گفتنی است این نمایشگاه تا پایان ماه رمضان پذیرای علاقهدمندان برای بازدید خواهد وبد و بعد از ماه رمضان از مشهد به تهران منتقل خواهد شد وآثار در ساختمان سازمان میراث فرهنگی کشور به نمایش گذاشته خود شد.
در پایان تندس این جشنواره به مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اهدا شد.


 

منبع:   تعداد بازدید : 65 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051