اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 ساعت 10:5

هم زمان با رونمایی از دومین ثبت جهانی گناباد: اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» گناباد بهره برداری شد

هم زمان با رونمایی از دومین ثبت جهانی گناباد با حضور برایت معاون استاندار و مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» در روستای سنو گناباد بهره برداری شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد درباره این اقامتگاه بوم گردی گفت: اقامتگاه بوم گردی بابا حسن 259 متر مربع مساحت دارد و دارای4اتاق برای پذیرایی از مسافران به صورت سنتی است.
علیرضا شناسایی ادامه داد: بهره برداری این اقامتگاه زینب مهاجرانی است که از طریق میراث فرهنگی و گردشگری 70 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده و 50 میلیون تومان نیز خودش سرمایه گذاری کرده است.
وی به استقبال مردم برای اسکان در اقامتگاه های بوم گردی اشاره کرد و گفت: شرایط اقامتگاه های بوم گردی به گونه است که با توجه به این اقامت خوبی داشته اند، مدتی بعد، افراد جدیدی را با خود به اقامتگاه می آوردند و خودشان تبلیغ کننده اقامتگاه های بوم گردی هستند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: تاکنون در شهرستان گناباد 9 اقامتگاه بوم گردی بهره برداری شده است و 3 اقامتگاه بوم گردی دیگر به زودی آماده بهره برداری خواهد شد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 69 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051