اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 ساعت 13:25

شهردار مشهد اعلام کرد: افتتاح کامل طرح جلوخان آرامگاه فردوسی تا 6 ماه دیگر

شهردار مشهد گفت: افتتاح کامل طرح بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی 6 ماه دیگر انجام خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا کلائی با بیان این مطلب افزود: با اهتمامی که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برای بازپیرایی جلوخان داشته است، نقشه های تفصیلی و اجرایی در اداره کل میراث فرهنگی استان و سپس در شورای فنی سازمان میراث فرهنگی کشور به تصویب رسید.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی بازپیرایی جلوخان از حدود 7 ماه قبل توسط شهرداری مشهد آغاز شده است و جلوخان در چند مرحله آماده بهره برداری خواهد شد که فاز نخست هم زمان با سالروز بزرگداشت فردوسی بهره برداری می شود.
کلائی افزود: فاز دوم جلوخان نیز تا 6 ماه دیگر بهره برداری و به طور کامل جلوخان بهره برداری خواهد شد.
شهردار مشهد تصریح کرد: بعد از جلوخان نیز پردیس در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر مطالعات توسط مشاور در حال انجام است و بعد از پایان مطالعات وارد فاز اجرایی خواهیم شد.
هم چنین ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این باره گفت: با توجه به این که در آستانه فصل تابستان و ورود گردشگران قرار داریم برای تسهیل در تردد گردشگران در این مسیر، فاز نخست جلوخان بهره برداری می شود و فاز دوم نیز تا 6 ماه آینده آماده بهره برداری و به صورت یکپارچه افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: برای پردیس توس نیز تفاهم نامه بین شهرداری مشهد و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی مبادله و شماور نیز انتخاب شده است که پس از پایان مطالعات قرارداد واگذاری به شهرداری امضا خواهد شد.
 مکرمی فر یادآورشد:  علاوه برهمکاری در جلوخان و پردیس، پیشنهاداتی از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان به شهرداری مشهد ارائه شده است و ظرفیت هایی که برای سرمایه گذاری وجود دارد معرفی شده است.

 
برای دیدن ویدیوی این خبر اینجا کلیک کنید

منبع:   تعداد بازدید : 107 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051