اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 ساعت 11:52

هتلداران خراسان رضوی در آغوش جامعه حرفه ای/// جامعه هتلداران خراسان رضوی، بزرگترین تشکل بخش خصوصی استان، پروانه بهره برداری دریافت کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی با دریافت پروانه بهره برداری، رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی،ابوالفضل‌مکرمی فرامروز 16 اردیبهشت با اعلام این خبر افزود: جامعه حرفه ای هتلداران در راستای اهداف توسعه صنعت گردشگری به ویژه در حوزه هتلداری تشکیل شده است.
ابوالفضل مکرمی فر ایجاد جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی را یک ضرورت عنوان و بیان کرد: این تشکل براساس الزام قانون برنامه ششم توسعه زمستان سال گذشته و با برگزاری انتخابات با حضور معاون گردشگری کشور،مدیران ستادی و استانی، همچنین هتلداران استان و مدیران تاسیسات گردشگری وارد مرحله نهایی شد.
وی افزود: در این مدت فرآیندهای قانونی صدور پروانه بهره برداری طی شد و با امضای این پروانه جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی رسما فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی با بیان تاکنون تشکل هتلداران، اتحادیه هتلداران بود که زیر نظر سازمان صنعت، معدن وتجارت فعالیت می کرد، افزود: براساس قانون برنامه ششم، تشکیل جوامع حرفه ای از وظایف سازمان میراث فرهنگی است و از این پس این تشکل زیر نظر مستقیم سازمان میراث فرهنگی و در چارچوب اساسنامه  اقدام خواهد کرد.
مکرمی فر تصریح کرد: جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی با دارا بودن نیمی از ظرفیت اقامتی کشور به عنوان بزرگترین و مهمترین تشکل بخش خصوصی در کشور قلمداد می شود که می تواند نقش مهمی در راستای توسعه کمی و‌کیفی و همچنین نظارت بر واحدهای اقامتی استان داشته باشد.
گفتنی است انتخابات جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی آذرماه سال گذشته و از بین 140 نفر اعضای جامعه هتلداران استان که مجاز به شرکت در انتخابات بودند برگزار  و در نتیجه آن آقایان: امیر سزاوار، عباس باقرزاده صفاریان، محمد تقی مجاور زرگر، احمد ارفع رحیمیان، محمد رضا توکلی زاده، محمود مادرشاهیان و سید محمد حسینی به عنوان اعضای هیات مدیره و آقایان: جعفر عرفانیان نوغانی و‌سید محمد رضا وزیری به عنوان بازرس انتخاب شدند.

منبع:   تعداد بازدید : 50 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051