اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 21 اردیبهشت 1398 ساعت 9:47

معاون گردشگری خراسان رضوی خبرداد: موافقت با راه اندازی بزرگ ترین اقامتگاه بوم گردی استان در جغتای

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: با راه اندازی بزرگ ترین اقامتگاه بوم گردی استان که دارای 57 اتاق است در روستای خلیل اباد شهرستان جغتای موافقت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یوسف بیدخوری با بیان این مطلب افزود:طبقه هم کف این اقامتگاه در اواخر دوره قاجاریه و طبقه دوم آن نیز در دوره پهلوی اول ساخته شده است .که دارای چاپار خانه  بوده است و اکنون به اقامتگاه بوم گردی تبدیل شده است.
وی ادامه داد: این اقامتگاه 2400 متر مربع بنا در زمینی به مساحت 4200 متر مربع و دارای 57 اتاق و حیاط اندرونی است.
معاون گردشگری خراسان رضوی با بیان این که اداره کل از تاسیس اقامتگاه های بوم گردی حمایت می کند، تصریح کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات روستایی عشایری تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت هفت ساله با یک سال تنفس به این اقامتگاه اختصاص یافته است.
اقامتگاه بوم گردی احمد بیگ در روستای خلیل اباد شهرستان جغتای واقع شده است.
گفتنی است : شهرستان جغتای بیش از 150 اثرتاریخی شناسایی شده دارد که 10 اثر تاریخی-فرهنگی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که بقعه سیدحسن غزنوی آزازادوار-بقعه علی ابن اخمد خداشاهی-برج مقبره ریواده-مسجد قارزی و خسروشیر و امامزادگانی همچون سید محمد علوی-سلطان سید عبدالله روستای گفت و... اشاره نمود و مناطق گردشگری باغات جغتای-زرقان ،طبیعت بکر و زیبا و همچنیین کوهستان های سر به فلک کشیده ،دهکده عشایری و قطار گردشگری(قطار محلی)مشهد آزادوار از جمله آثار تاریخی شهرستان جغتای است.
لازم به ذکر است که کلیه قطارهای سراسری تهران-مشهد از فاصله حدود 6 کیلومتری مرکز این شهرستان عبور نموده و 3ایستگاه توقف قطار در این شهرستان موجود میباشد که بعضی از قطارها در این ایستگاهها توقف می کند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 53 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051