اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 11 اردیبهشت 1398 ساعت 12:25

با تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی؛ طرح تفصیلی محدوده قنات قصبه گناباد با رویکرد گردشگری تدوین می شود

یکصد و بیست و سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی به منظور بررسی موانع و مشکلات پیش روی توسعه سرمایه گذاری در شهرستان های گناباد و بجستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به نقل از استانداری خراسان رضوی، در یکصد و بیست و سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور علیرضا رزم حسینی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد، پیشنهادهای رفع موانع پیش روی سرمایه گذاری در شهرستان های گناباد و بجستان به تصویب رسید. 
در این جلسه، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان موظف شد که طی یک ماه آینده نسبت به صدور مجوز اقامتگاه هتل سنتی در منطقه قصبه گناباد بر اساس ضوابط عرصه و حریم با رویکرد حمایت از سرمایه گذاری و جذب گردشگر اقدام کند. 
شهرداری گناباد هم با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری خراسان رضوی باید نسبت به تهیه طرح تفصیلی قنات قصبه گناباد با رویکرد جذب گردشگر داخلی و خارجی طی مدت سه ماه اقدام کرده و نتیجه را به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گزارش دهد. 
همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی موظف شد که طی یک ماه آینده نسبت به پیگیری ابلاغ فهرست جدید مناطبق کمتر توسعه یافته استان از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام کند.
با توجه به ضرورت تامین آب شرب مردم شهر بجستان، مقرر شد شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی نسبت به سرمایه گذاری و خرید دو حلقه چاه طی مدت دو ماه اقدام کند. همچنین در مصوبه ای دیگر اداره کل حفاظت محیط زیست استان موظف شد که محدودیت توسعه سیزده روستای واقع در محدوده حفاظت شده هلالی را طی یک هفته آینده رفع کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در ادامه این جلسه گفت: تفاهم نامه های 18 پروژه با حجم سرمایه گذاری 57 میلیارد تومان در بجستان و 16 پروژه به مبلغ 39 میلیارد تومان در گناباد نهایی شده است.
علی رسولیان افزود: در جلسه ای با سرمایه گذاران، ضمن بررسی طرح های رونق تولید در دو شهرستان گناباد و بجستان، تصمیمات لازم برای رفع موانع و مشکلات پیش روی اجرای 42 پروژه سرمایه گذاری برطرف شد. 
وی با بیان اینکه مشکلات برخی از پروژه ها باید در سطح ملی تصمیم گیری شود، ادامه داد: بانک ها برای تامین تسهیلات مربوط به پروژه های سرمایه گذاری اعلام آمادگی کردند و امیدواریم مشکلات برطرف شود. 
حامد قربانی، فرماندار گناباد هم در این جلسه با اشاره به آمادگی سرمایه گذاران برای اجرای طرح های گردشگری در محدوده قنات قصبه گفت که برآورد سرمایه گذاری این طرح ها حدود 10 میلیارد تومان است که برای 150 نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 52 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051