اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 25 اسفند 1397 ساعت 7:53

275 مکان تاریخی و طبیعی شهرستان رشتخوار میزبان گردشگران نوروزی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار گفت: 275 مکان تاریخی و طبیعی شهرستان رشتخوار میزبان گردشگران نوروزی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی کاظم کامیاب در رابطه با آمادگی کامل شهرستان رشتخوار در پذیرایی از گردشگران نوروزی در سطح این شهرستان افزود: با توجه به آب و هوا و نوع اقلیم و منتهی شدن شهرستان از شمال و جنوب به ارتفاعات، تفرجگاه ها و بناهای تاریخی بسیاری در این شهرستان وجود دارد. 
وی در ادامه با اشاره به چند مکان تاریخی و دیدنی این شهرستان گفت: مسجد جامع تاریخی، خانه تاریخی قرائی، شهر تاریخی جیزد، امامزاده میرقوام الدین موسوی نوق، قلعه تاریخی کریم آباد، آسیاب برج، آرامگاه شاه سنجان و آرامگاه امان قلی در روستای تاریخی سنگان، تپه های پیش از تاریخ در روستای کوده، آب انبار مرکزی جنگل، موزه مردم شناسی، پل سالار، آبشار و چشمه آب گرم گرماب، آبشار بیشه، تنگل کوهسنگ، تفرجگاه درریز و کال سوهه از جمله معروفترین و زیباترین جاذبه های گردشگری شهرستان رشتخوار است که پذیرای مهمانان نورزی و گردشگران در ایام تعطیلات خواهند بود. 
وی همچنین در ادامه از آمادگی کامل ستاد اجرایی خدمات سفر در طول ایام تعطیلات نورزی خبر داد و یادآور شد: در رابطه با اسکان مسافرین نورزوی سه مدرسه شبانه روزی در سطح شهرستان رشتخوار، اماکن متبرکه و اقامتگاه بوم گردی مرسد حسین آباد آماده پذیرایی از مسافرین نورزی در سطح شهرستان خواهند بود. وی در پایان با اشاره به طبیعت بسیار زیبا و وجود مکان‌های تاریخی فراوان در سطح شهرستان رشتخوار افزود:  مناطق گردشگری زیبا و بکر و وجود آثار تاریخی فراوان در سطح شهرستان رشتخوار، این شهرستان را هرساله میزبان تعدادی بسیاری از گردشگران شهرستانی، استانی، کشوری و خارجی قرار داده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 35 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051