اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 25 اسفند 1397 ساعت 8:30

سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی در نیشابور: سه و نیم میلیون گردشگر خارجی وارد خراسان رضوی شدند

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود هفت میلیون گردشگر خارجی وارد کشور شده اند که از این تعداد سه و نیم میلیون نفر از جاذبه های خراسان رضوی دیدن کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یوسف بیدخوری در مراسم افتتاح چهل و نهمین اقامتگاه بومگردی استان خراسان رضوی در نیشابور افزود: از این تعداد 95 درصد گردشگران مذهبی هستند و طی چند سال اخیر شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی به ویژه گردشگران اروپایی در استان خراسان رضوی هستیم.
وی اظهار داشت: بیشتر گردشگران اروپایی را دانشجویان و پژوهشگران حوزه فرهنگی از دانشگاههای مختلف اروپا تشکیل می دهند که نشان دهنده علاقه آنان به جاذبه های گردشگری استان است.
وی گفت: احداث اقامتگاههای گردشگری در مسیرهای گردشگری استان شرایطی را فراهم آورده که گردشگران به راحتی بتوانند از جذابیت های گردشگری مناطق مختلف دیدن کنند و امکان یک شب اقامت در فضای سنتی را داشته باشند.
بیدخوری افزود: در این راستا از ابتدای امسال 16 اقامتگاه بومگردی در استان آغاز به کار کرده است و امروز در آستانه نوروز با گشایش چهل و نهمین اقامتگاه بوم گردی استان در نیشابور زمینه افزایش ماندگاری گردشگران در استان فراهم می شود.
وی اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات برای احداث اقامتگاههای بومگردی می توانند یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند و سازمان میراث فرهنگی برای صدور مجوز و خدمات کارشناسی هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی کند.
وی گفت: تا پایان سال آینده بیش از یکصد اقامتگاه بومگردی در استان به بهره برداری می رسد.
بیدخوری افزود: نرخ اقامتگاههای گردشگری استان خراسان رضوی از میانگین کشوری آن کمتر است و به گردشگران و زائران نوروزی توصیه می کنیم از اقامت در واحدهای اقامتی فاقد مجوز خوددرای کنند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور نیز در این مراسم گفت: این مجتمع چهارمین اقامتگاه بوگردی در نیشابور است که با همت اهالی خوش ذوق روستای فیلخانه به بهره برداری می رسد.
سعید شیبانی افزود: اقامتگاههای بوم گردی نشان دهنده گوشه ای از فرهنگ و آداب و رسوم ما می باشد که برای گردشگران بسیار جالب توجه بوده و پایه اصلی تقویت اقتصاد گردشگری شهرستان است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر شاهد استقبال ویژه گردشگران از نیشابور به دلیل ظرفیت های موجود و بوجود آمدن زیر ساختهای مناسب مانند اقامتگاههای بوم گردی هستیم.
وی گفت: تقویت و توجه به بوگردی در مسیر احیا و بازتولید سنتهای محلی باید محور اصلی سیاستهای دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد تا شاهد رونق و آبادی روستاها و شهرها باشیم.
مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است. 
 

منبع: irna  تعداد بازدید : 41 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051