اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 9 دی 1397 ساعت 12:28

رئیس میراث فرهنگی تربت حیدریه: احیای رشته قفل سازی سنتی در تربت حیدریه

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از احیای رشته قفل سازی سنتی به همت هنرمند علی خوش نیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی محمدی امروز ۹ دیماه با بیان این مطلب افزود: قفلهای ساخته شده توسط این هنرمند که به دو صورت کاربردی و تزئینی با الگوبرداری از نمادهای تاریخی منطقه ساخته می شود مورد استقبال گردشگران و مردم متطقه قرار گرفته است.
محمدی تصریح کرد: هنر این هنرمند که به تازگی با همت اعضای انجمن میراث فرهنگی شناسایی شد،  در کشور کم نظیر است و رشته ساخت قفل های سنتی که در حال منسوخ شدن بود با حمایت های  اداره میراث فرهنگی مجدد احیا شد و نظیر این هنرمند در کشور بسیار کم هستند اما تفاوت این هنرمند که کارش را با بقیه متفاوت کرده ظرافت کاریهای دست ساخته هایش و الگوبرداری از نمادهای تاریخی و فرهنگی منطقه هست که جذابیت خاصی به هنرش بخشیده است.
او افزود: ابزارالات این هنرمند هم جنبه تزیینی و دکوری دارد و هم جنبه کاربردی و حتی قفلهای ساخت او ضدسرقت است که از این حیث نیز دارای اهمیت ویژه ای است.
شایان دکر است در شهرستان تربت حیدریه بالغ بر ۱۵ رشته صنایع دستی فعال است و بیش از هزار نفر به رشته های صنایع دستی مشعول و درسال جاری در جهت حمایت از هنرمندان اعتباری بالغ بر  ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا شده است.

منبع:   تعداد بازدید : 547 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051