اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 8 دی 1397 ساعت 14:37

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران مطرح کرد: کمبود مراکز اقامتی مانع رونق گردشگری چناران

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: کمبود مراکز اقامتی یکی از مهمترین موانع رونق گردشگری در شهرستان چناران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم امروز ۸ دیماه  با اعلام این خبر افزود: شهرستان چناران دارای دو بخش مرکزی و گلبهار و در فاصله 50 کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد قرار گیری شهرستان چناران در مسیر جاده آسیایی باعث شده که هرساله بیش از دومیلیون نفر از این شهرستان دیدن نمایند.
وی گفت: یکی از مهمترین عدم توقف و ماندگاری مسافر درسه شهر  چناران،گلبهار و گلمکان نبود مراکز اقامتی است. 
مدیر میراث فرهنگی چناران اظهار کرد: وجود مناطق بکر ، آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی و پتانسیلهای گردشگری در شهرستان باعث شده تا  گردشگران و مسافران زیادی از این شهرستان دیدن نمایند هرچند که با ایجاد و توسعه اقامتگاهای بوم گردی در روستاهای گردشگری ماندگاری مسافر رشد چشمگری داشته است ولی عدم وجود مرکز اقامتی  باعث شده تا مسافران و گردشگران مشهد را جهت اقامت خود انتخاب نمایند.
طاهریان تصریح کرد : شهر چناران ،گلبهار و گلمکان با توجه به قرارگیری در بین رشته کوههای بینالود و هزار مسجد دارای بناهای تاریخی، ییلاقات ، کوهپایه های سرسبز و روستاهای نظیر اخلمد، بقمچ ، چشمه سبز گلمکان و رودخانه های دایمی و فصلی و نزدیکی به استان پتانسیل بالایی در جهت جذب گردشگر دارد که می توان از ایجاد مراکز اقامتی در شهرستان در جهت ماندگاری گردشگر در جهت رونق اقتصادی و اشتغال استفاده نمود .
طاهریان گفت : درحال حاضر 3 اقامتگاه بوم گردی در رادکان آماده خدمات دهی به مسافران و گردشگران می باشد و در اینده نزدیک در روستای بقمچ و اخلمد نیز اقامتگاههای بوم گردی ایجاد خواهد شد.

منبع:   تعداد بازدید : 634 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051