اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 13 دی 1397 ساعت 12:9

اقامتگاه بوم گردی آصف بجستان میزبان کارگاه ادبیات فارسی شد

دومین کارگاه ادبیات فارسی متوسطه اول بجستان در اقامتگاه بومگردی آصف روستای مزار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی امان ا... نوروزی مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری بجستان ۱۲ دیماه  با بیان این مطلب افزود: جلسه با خوش آمدگویی ، خوانش دکلمه و شعرمحلی توسط دانش آموز مدرسه شهید رفعتی مزار آغاز شد.
وی افزود: سرگروه ادبیات توضیحاتی پیرامون اهداف کارگاه و ادبیات بومی و شفاهی که میراث فرهنگی هرقوم و سرشار از اخلاقیات است ایراد نمود و به نقش خطیر دبیران ادبیات در حفظ و پاسداشت فرهنگهای با ارزش منطقه اشاره کرد و خواستار همکاری برای گردآوری گنجینه ای از ادبیات بومی منطقه شد. 
نوروزی ادامه داد:  در ادامه مدرس کارگاه با اشاره به انتخاب بجا و شایسته مکان جلسه با موضوع آن و عنوان قدمت تاریخی روستای مزار که به پیش از زرتشتیان برمی گردد از فرهنگ و سنن پیشینیان آیین ها و جشن های مختلفی نظیر تیرگان، مهرگان، سده و... سخن گفت.
وی تصریح کرد:  همچنین در مورد فولکلور و گویش مردم منطقه و کاربرد واژگان اصیل که نظیرش در شاهنامه و تاریخ بیهقی یافت می شود بحث کردند. در پایان به سوالات همکاران در رابطه با کتابهای فارسی متوسطه پاسخ دادند. 
 پایان جلسه با حضور مسئولان اداره و عرض خداقوت همراه شد و دبیران ادبیات فعال در گروههای آموزشی سال گذشته مورد تقدیر قرار گرفتند.

منبع:   تعداد بازدید : 640 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051