اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 4 دی 1397 ساعت 12:55

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی: پرداخت بیش از ۱۰۳ میلیارد تسهیلات روستایی و عشایری در استان

دیناری: در شهرستان تایباد ۷ برابری اشتغال گردشگری و صنایع دستی ثبت شده است. معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: تا پایان آذرماه امسال بیش از ۱۰۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات روستایی و عشایری در رسته گردشگری و صنایع دستی به متقاضیان و سرمایه گذاران در سطح استان خراسان رضوی پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احمددیناری با بیان این مطلب افزود: این تسهیلات با بهره های بانکی ۴ و۶ درصد پرداخت شده است.
 
وی ادامه داد: میزان مبلغ مصوب طرح های منعقد شده قرارداد در بانک‌ها ۱۴۲ میلیارد ریال بوده است که مربوط به ۳۷۸ طرح است.
 
دیناری تصریح کرد: این مبلغ کل سهمیه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان است که  تا پایان سال به صورت ۱۰۰ در صدی محقق خواهد شد.
 
معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: تسهیلات پرداخت شده در قالب ۳۶۹ طرح تعداد ۶۶۳ شغل جدید ایجاد می کند.
 
دیناری یادآورشد: تعداد اشتغال تعهد شده استان خراسان رضوی در سامانه رصد و در سال جاری ۱۲۰ هزار نفر است که سهم اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان ۴۰۵۰ نفر است.
 
وی گفت:  از این تعداد تاکنون به ۲۳۷۳ نفر اشتغال در سامانه رصد یعنی حدود ۶۰ درصد ثبت شده او در این بین شهرستان تایباد بالاترین میزان ثبت اشتغال در سامانه رصد را به خود اختصاص داده است و ۷ برابر سهمیه خود اشتغال جدید ایجاد نموده است.
 
وی گفت: بیشترین سرمایه گذاری های مربوط به حوزه تسهیلات روستایی و عشایری است که به ایجاد شغل های جدید در سطح استان و توزیع متناسب شغل های مربوط به دو رسته گردشگری و صنایع دستی
 
کمک شایانی است و در حوزه گردشگری اقامتگاه های بوم گردی و مجتمع های گردشگری و پذیرایی برای ایجاد شغل پیشگام هستند.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 441 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051