اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 11 اسفند 1397 ساعت 12:44

با هدف ایجاد نشاط اجتماعی، آشنایی نسل جوان با فرهنگ و سنن کهن نوروزی: جشن نوروزگاه هفتم فروردین ۹۸ در تربت حیدریه برگزار می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: هدف از برگزاری جشن ملی نوروزگاه در ایام نوروز، علاوه بر آشنایی هر چه بیشتر مسافران و گردشگران با فرهنگ بومی،  آداب و سنن و جاذبه های تاریخی شهرستان ، احیای فرهنگ غنی و فراموش شده نوروز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی محمدی امروز یازدهم اسفندماه با بیان مطلب فوق افزود: در سال قبل  جشن های نوروزی به صورت محلی در ۶ روستای گردشگرپذیر  شهرستان برگزار شد که با استقبال بسیار خوب  مردم از این جشنواره ها  روبرو شد.
وی ادامه داد: در نوروز ۹۸ نیز علاوه بر برگزاری جشن ها در روستاها، در روز هفتم نوروز به صورت متمرکز در شهر تربت حیدریه و مجموعه قطب الدین حیدر  برگزار می شود.
او افزود: این مراسم شامل برنامه های فرهنگی، بازیهای بومی محلی، موسیقی سنتی، نمایشگاه صنایع دستی، جشنواره غذاهای محلی، مسابقات سفره هفت سین، برنامه های طنز ، نقالی و شاهنامه خوانی، عمو نوروز، رالی  و...  با مشارکت ارگانهای دولتی و غیردولتی ، سازمانهای مردم نهاد، علاقه مندان و پژوهشگران خواهد بود.

منبع:   تعداد بازدید : 55 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051