اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 12 اسفند 1397 ساعت 11:45

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به سفرهای نوروزی به استان: ضمن شادی در مراکز گردشگری ، ارزش های ماه رجب حفظ شود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در مظاهر شادی که در مراکز گردشگری انجام می‌شود، ضمن لازم بودن شادی مردم، ارزش‌های ماه رجب نیز حفظ شود و این ارزش‌ها تحت شعاع برخی برنامه‌های حساب نشده قرار نگیرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی  آیت‌الله علم‌الهدی در یک‌صد و بیست و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی گفت: مدیریت کارها در ایام نوروز با کار کشیکی پیش نمی‌رود، مدیران دستگاه‌ها باید حضور داشته باشند تا در مواقع مورد نیاز، تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
 
وی با اشاره به نزدیک بودن تعطیلات نوروزی و افزایش مسافران در استان، اظهار کرد: سفر نوروزی زائران به استان بسیار مهم است.
 
 وی با بیان این‌که بیشتر مواجهه مسافران در این ایام با آستان قدس رضوی است، ادامه داد: 80 درصد افراد در این ایام با آستان قدس رضوی ارتباط دارند و این آستان نیز باید خودش را برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده کند.
 
 نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با یادآوری این نکته که در ایام نوروز با دو طیف زائر مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: طیف اول زائران نوروزی هستند و دومین طیف زائر، زائران ماه رجب که فیوضات این ماه برای آنان اهمیت دارد.
 
 امام جمعه مشهد با تأکید بر این‌که نمی‌شود تنها با یک فرهنگ و سیستم با همه زائران برخورد کرد، افزود: مواجهه باید به‌گونه‌ای باشد که نه در مسئله زائران نوروزی و نه زائران ماه رجب دچار مشکل نشده و عواطف دینی و ارزشی افراد جریحه‌دار نشود.
 
 آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که «مدیریت کشیکی» در ایام عید کارساز نیست، گفت: مدیریت کارها در ایام نوروز با کار کشیکی پیش نمی‌رود، مدیران دستگاه‌ها باید حضور داشته باشند تا در مواقع مورد نیاز، تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
 
 وی  امکانات مورد نیاز نوروزی زائران را کمتر از نیاز ارزیابی کرد و یادآور شد: همیشه ظرفیت زائر مشهد با ظرفیت مسافر شمال، شیراز و اصفهان متفاوت است؛ در تأمین امکانات ایام تعطیلات نوروز هر سال به مشکل برخورد کردیم، آقای استاندار باید بخش‌نامه صادر کنند تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز تأمین شود.
 
امام‌جمعه مشهد مقدس ضمن ابراز امیدواری از اعمال مدیریت صحیح در حوزه دستگاه‌های اجرایی در ایام نوروز، اظهار کرد: در ایام نوروز هر سال 5 میلیون زائر به مشهد سفر می‌کنند و امسال به دلیل همزمانی با ماه رجب، ممکن است این تعداد بیشتر شود، اقتضا می‌کند برای تأمین مایحتاج مردم، برنامه‌ریزی لازم انجام گیرد.
 
 وی متذکر شد: در مظاهر شادی  که در مراکز گردشگری انجام می‌شود، ضمن لازم بودن شادی مردم، ارزش‌های ماه رجب نیز حفظ شود و این ارزش‌ها تحت شعاع برخی برنامه‌های حساب نشده قرار نگیرد.

منبع:   تعداد بازدید : 52 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051