اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار جمعه 10 اسفند 1397 ساعت 17:2

موزه سیار سفیران صلح در تایباد

موزه سیار سفیران صلح با هدف سفر برای ترویج فرهنگ صلح و حفظ میراث فرهنگی به تایباد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مدیر و بنیانگذار این موزه سیار امروز با بیان این مطلب گفت: اهدای عروسک های قاشقکی ایرانی ثبت شده در فهرست میراث فرهنگی و اجرای نمایش برای کودکان از مهم ترین برنامه های این موزه سیار در تایباد است.
سوسن نیکزاد افزود: این موزه که پیش از این به 35 کشور جهان و نیز شهرهای ایران سفر کرده است با شعار 'روی پل صلح و دوستی و با آرزوی صلح پایدار و آرامش در جهان و دوستی ملل' فعالیت می کند.
وی گفت: علت نامگذاری این موزه سیار نیز همراه داشتن بسیاری از آثار فرهنگی و تاریخی اهدایی موزه های کشورهایی است که این گروه تاکنون به آن سفر کرده است.
مدیر و بنیانگذار این موزه سیار با بیان اینکه کودکان عضو این موزه سیار، پیام رسان صلح و دوستی هستند گفت: فعالیت این موزه بنیان فرهنگی و دوستی را ترویج می دهد.
نیکزاد افزود: این موزه فعالیت خود را از 10 سال پیش آغاز کرده و گروه های هدف آن کودکان سنین چهار تا 12 ساله است و در کارگاه های آموزشی آن نیز پدران و مادران حضور دارند.
او با بیان اینکه عوامل اجرایی برنامه های این کاروان 15 نفر هستند گفت: همزمان با نزدیک شدن به ایام نوروز 28 عروسک مناسب با آیین های نوروزی برای شهرستان های استان در نظر گرفته شده است.
شهرستان 120 هزار نفری تایباد در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 50 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051