اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 16:26

برنامه ریزی و رایزنی برای استفاده از ظرفیت جامعه المصطفی در جذب گردشگر خارجی

در نشست مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی با رئیس نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه خراسان، استفاده از ظرفیت جامعه المصطفی در جذب گزدشگر خارجی رایزنی و برنامه ریزی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر در این نشست که در جامعه امصطفی العالمیه در مشهد برگزار شد، گفت: پرواز مستقیم، امنیت و اقامت از جمله مولفه های اصلی برای جذب گردشگر خراجی است که خراسان رضوی هر سه مورد را دارد، هم چنین در استان نیز زیرساخت های حمل و نقلی به خوبی فراهم است.
وی به ظرفیت های و زیرساخت های استان و به ویژه مشهد اشاره کرد و ادامه داد: در استان162 تاسیسات گردشگری دارای مجوز از این اداره کل با ظرفیت بیش از 102 هزار نفر شب اقامت فعال است.
مکرمی فر با بیان این که سیاست های توزیع و هدایت سفر به شهرستان های خراسان رضوی اجرا شده است، تصریح کرد: تاکنون 58 اقامتگاه بوم گردی در استان بهره برداری شده است و تقریبا در تمام شهرستان ها اقامتگاه بوم گردی وجود دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ظرفیت های صنایع دستی و گردشگری یادآورشد: سال گذشته برای 28 شهرستان خراسان رضوی کتابچه و راهنمای گردشگری در قطع پالتوئی به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است که تاکنون با توجه به حماتی هایی که از سوی بخش خصوصی و برخی شهرداری ها بوده، به چاپ رسیده است.
وی ادامه داد: پیش از این تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و جامعه المصطفی العالمیه امضای شده که در راستای توسعته گردشگری همکاری داشته باشیم که این نشست برای اجرایی شدن این تفاهم نامه برگزار شد.
مکرمی فر اظهار کرد: محتوی معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان آماده شده است و طلاب ، دانشجویان جامعه المصطفی العالمیه و خانواده های آن ها  بهترین بستر برای معرفی استان هستند.
وی با بیان این که جامعه المصطفی العالمیه ظرفیت های مل یو بین المللی دارد، گفت: بیش از 7 هزار دانشجو ، پژوهشگر و طلبه  در راستای ارزش های دینی و معنوی در این موسسه فعال هستند که می توانند در زمینه توسعه گردشگری کمک کنند.
هم چینن در این نشست حجت الاسلام محمد رضا صالح رئیس جامعه المصطفی العالمیه خراسان در این نشست برای همکاری در توسعه روابط  و گردشگری خراسان رضوی با کشورهایی هدف جامعه المصطفی آعلام آمادگی کرد و گفت: این موسسه نهادی علمی، حوزوی و بین المللی است که بیش از 7 هزارطلبه  از 50 کشور جهان در مشهد حضور دارند.
وی ادامه داد: جامعه المصطفی با توجه به این که طلاب از کشورها با زبان های مختلف در آن حضور دارند، می تواند معرفی کننده مناسب ظرفیت های گردشگری، مذهبی و صنعتی و دیگر ظرفیت های استان خراسان رضوی باشد.
 صالح تصریح کرد: مشهد برای صدها میلیون نفر از پیروان  و عاشقان اهل بیت (ع)  و صدها ملیون نفر از سایر مذاهب اسلامی و حتی غیر مسلمانان که علاقه مند به زیارت این شهر مقدس بیایند نباید از این ظرفیت عبور کنیم، در همین راستا مذاکراتی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی انجام و مقرر شد با ارتباطاتی که بین جامعه المصطفی وجود دارد، این ظرفیت گردشگری را احیا کنیم.
وی ادامه داد: معرفی ظرفتیی های علمی ، گردشگری سلامت و ... از دیگر مواردی است که با استفاده از ظرفیت های جامعه المصطفی العالمیه معرفی و جذب گردشگر انجام خواهد شد.

منبع:   تعداد بازدید : 88 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051