اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 21 مرداد 1398 ساعت 8:14

عملیات عمرانی احداث پایگاه اطلاع رسانی گردشگری شهرستان کاشمر آغاز شد

مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر گفت: با حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی، در سال مالی ۹۷ اعتباری ویژه مخصوص احداث این پایگاه اطلاع رسانی در شهرستان کاشمر اختصاص یافت.و پس از انجام مطالعات و تهیه نقشه توسط معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع این پروژه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، خراسان رضوی رضا یوسفی با اعلام این خبر افزود: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۵۰ متر مربع که با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمربه این امر اختصاص یافته، آغاز شد.
وی ادامه داد: در فاز نخست عملیات، اجرای فونداسیون و اسکلت بندی بنا با اعتباری بالغ بر 140 میلیون تومان  انجام خواهد شد.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر وجود پایگاه اطلاع رسانی گردشگری در شهرستان را با توجه به حضور گردشگران زیارت در این شهرستان و همچنین طبیعت بکر در ییلاقی این شهرستان را از  ضروریات گردشگری این شهرستان اعلام کرد و گفت: توجه به زیرساخت ها در حوزه گردشگری از نکات مهمی است که اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در این خصوص گام ها خوبی را در شهرستان برداشته است.
وی یادآورشد: شهرستان کاشمربا دارا بودن 4 زیارتگاه در سطح شهرظرفیت بالایی در حوزه گردشگری زیارت در استان را دارد، همچنین به لحاظ دارا بودن فضاهای بکر طبیعی در ییلاقات شمال شهرستان در بخش کوهسرخ عنوان شهر زیارت و سیاحت را به خود اختصاص داده است.
یوسفی افزود: در راستای شعار توزیع سفر توزیع ثروت تاکنون تعداد ۷ اقامتگاه‌بوم‌گردی در این شهرستان مجوز رسمی فعالیت خود را از اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان  خراسان رضوی دریافت کرده اند که نقش مهمی در توسعه اقتتصادی روستاها دارند.
گفتنی است: تعداد ۲۶ اثر در شهرستان کاشمر در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 102 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051