اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 23 مرداد 1398 ساعت 15:27

آغاز طرح مرمت و ساماندهی رباط تاریخی لاری تربت حیدریه

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از آغاز طرح مرمت و ساماندهی رباط تاریخی لاری با مشارکت متولی رباط ، اداره میراث فرهنگی و اداره اوقاف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی محمدی ضمن بیان مطلب فوق افزود : رباط تاریخی لاری از رباطهای شاخص شهرستان و در مرکز بافت تاریخی شهر واقع شده و تاکنون بدلیل مشکلات حقوقی بصورت انباری و پارکینگ استفاده می شد که با پیگیریهای صورت گرفته و با هماهنگی و همکاری متولی رباط، اداره اوقاف،  دستگاه قضایی و مجموعه مدیریت شهری نسبت به تخلیه انبارها جهت انجام امور مرمتی و ساماندهی مجموعه اقدام شد. 
وی افزود: امور مرمتی و ساماندهی این بنا در فاز اول شامل آواربرداری ، تخلیه انبارها، جلوگیری از تردد وسایل نقلیه به مجموعه،  استحکام بخشی دیوارها و پاکسازی دیوارها خواهد بود که  با توجه به تغییر کاربری این رباط به مجموعه گردشگری در این راستا اقدامات لازم با هماهنگی معاونت میراث فرهنگی اداره کل استان صورت خواهد گزفت. 
شهرستان تربت حیدریه  ۳۲۰ جاذبه تاریخی و گردشگری شناسایی شده دارد که تعداد ۵۰ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و تعداد ۱۳ رباط تاریخی در سطح شهرستان وجود دارد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 147 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051