اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 9 مرداد 1398 ساعت 9:55

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی خبر داد؛ تدوین بسته های مسافرتی ارزان قیمت برای ارائه تسهیلات بهتر به زائران و گردشگران

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از تدوین بسته‌های مسافرتی ارزان قیمت برای ارائه تسهیلات بهتر به زائران و گردشگران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد صادق براتی در نهمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با تبریک پیشاپیش دهه امامت و ولایت اظهار کرد: ۲۹ برنامه پیشنهادی از سوی ستاد مرکزی خدمات سفر برای اجرایی شدن برنامه‌های متنوع مانند برپایی جشن ها، همایش ها و مراسمات در دهه ولایت به ارگان ها و نهادها ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: انتظار می‌رود تمامی دستگاه های اجرایی استان مطابق وظایف تعریف شده برای آن‌ها، نسبت به اجرایی کردن برنامه‌های ابلاغی اهتمام داشته باشند.
براتی در ادامه به اجرایی شدن طرح «ساب»( سفرهای ارزان قیمت برنامه ریزی شده) اشاره کرد و افزود: این طرح که به منظور ساماندهی و برنامه‌ریزی سفرهای ارزان قیمت تدوین شده است، مختص ایام غیر پیک نبوده و باید در تمام ایام سال عملیاتی و اجرایی شود.
وی ادامه داد: ۵‌ کمیته تعریف شده ذیل این طرح باید در مدت یک هفته بسته مسافرتی ارزان قیمت را برای ارائه تسهیلات بهتر به زائران و گردشگران تهیه و به ستاد ارائه کنند.
وی اظهار کرد: در نهایت این پک پس از تایید استاندار خراسان‌رضوی به عنوان رئیس ستاد خدمات سفر استان به ستاد مرکزی خدمات سفر کشور ارسال خواهد شد.
وی عنوان کرد: کمیته های مربوطه بررسی کنند که هر کدام در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران چه تخفیفاتی را می‌توانند ارائه دهند و بر اساس همین تسهیلات طرح مورد نظر را آماده و تکمیل کنند.
وی خطاب به اعضای کمیته های ۵ گانه تاکید کرد: بسیاری از خانواده ها در ایام پیک و تعطیلات امکان مسافرت دارند، لذا برنامه ریزی ها و تسهیلات ارائه شده توسط دستگاه ها در طرح مذکور باید ایام پیک مسافرتی را نیز شامل شود.
 هم چنین ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و دبیر ستاد خدمات سفر استان در این جلسه با بیان این مطلب افزود: این طرح به همه مکانی و همه زمانی شدن سفر کمک می کند.
وی ادامه داد: مشهد همیشه در ارائه و اجرای طرح ها پیشگام بوده و امیدواریم با همکاری دستگاه های عضو ستاددر این زمینه نیز به الگویی برای کشور تبدیل شود.
مکرمی فر تصریح کرد: به طور میانگین در طول سال حدود 25 درصد ازظرفیت ها هتل ها و مراکز اقامتی استان خالی است و از این ظرفیت می توانیم در طرح ساب استفاده کنیم.
وی یادآورشد: ظرفیت اقامتی رسمی و غیررسمی خراسان رضوی 574 هزار نفر شب است که در بین استان های کشور بی نظیر است.
در ادامه کمیته های عضو طرح «ساب»  نظرات و برنامه های خود در این زمینه را ارائه کردند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 93 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051