اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 14 مرداد 1398 ساعت 13:38

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی: 11.8میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان خراسان رضوی صنایع دستی پرداخت شد

هنرمندان صنایع دستی در خراسان رضوی ظرف سه ماه نخست امسال ۱۱.۸ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: پرداخت این میزان تسهیلات با بهره پایین، به عنوان کمک به فعالیت حرفه ای هنرمندان صنایع دستی و با هدف رونق تولید در این حوزه صورت گرفت.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر افزود: پارسال نیز در مجموع ۱۰۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره به هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی در خراسان رضوی اعطا شد و منجر به ایجاد ۷۶۷ اشتغال پایدار در این حوزه اقتصادی در سطح استان شد.
 
وی ادامه داد: همچنین دو هزار و ۷۰۰ هنرمند خراسانی طی پارسال با دریافت تسهیلات مشغول کار شدند. امسال با تداوم جریان اعطای تسهیلات پیش بینی می شود این تعداد به سه هزار هنمرند صنایع دستی افزایش یابد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی همچنین بانوان را فعالترین قشر در حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی این استان ذکر و بیان کرد: زنان خراسانی در این عرصه موفقیتهای فراوانی کسب کرده اند.  
 
۱۰ هزار هنرمند صنایع دستی در خراسان رضوی فعالیت دارند که حدود هشت هزار و ۴۰۰ نفر آنان دارای پروانه اشتغال از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند.  
 
۹۰ رشته از مجموع ۳۶۰ رشته هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران، در خراسان رضوی فعال است.  
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 86 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051