اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 12:3

در راستای معرفی ظرفیت های استان برای جذب گردشگر خارجی صورت گرفت: حضور دومین گروه تلویزیونی ترکیه در خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: دومین گروه از تلویزیون ترکیه برای معرفی جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان در خراسان رضوی حضور پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر با اعلام این خبر افزود: درراستای جذب گردشگر خارجی از کشور ترکیه اقدامات تبلیغاتی و رسانه ای از سال گذشته آغازشده است که از ابتدای این هفته گزارشگران شبکه 7 تلویزیون ترکیه، تهیه گزارش از خراسان رضوی را از مشهد اغاز کردند.
وی ادامه داد: درمعرفی ظرفیت های گردشگری تلاش شده است که در کنار ظرفیت های بی نظیر زیارت حرم مطهر رضوی، جاذبه های گردشگری شهرستان های خراسان رضوی نیز معرفی شود تا ضمن افزایش ماندگاری مسافران، حضور گردشگران موجب رونق اقتصادی شهرهای استان نیز باشد.
مکرمی فر در دیدار با « یاسین اسیرگنج» و«اوزلم اسیرگنج» به زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری خراسان رضوی  و به ویژه مشهد  اشاره کرد و گفت: تمام امکانات برای سفر ارزان و با امنیت در این استان فراهم است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با قدر دانی از زحمات نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق  گفت: وزارت امور خارجه همکاری و تلاش زیادی برای حضور رسانه های  ترکیه در مشهد داشته است که به مرور موجب جذب گردشگر خارجی خواهد شد.
وی ادامه داد: با همراهی و همکاری غلامعباس ارباب خالص مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور و همکاران وزارت خارجه برای جذب گردشگر خارجی از بازار های هدف تمرکز کرده و با هم افزایی تلاش می کنیم برای جب گردشگر اثر بخشی بیشتری داشته باشیم.
هم چنین «اوزلم اسیرگنج» مجری و گزارشگر شبکه 7 تلویزیون ترکیه نیز گفت: تاکنون به شهرهای شیراز، اصفهان ، یزد و کیش سفر کرده ام و پس ازانتشار گزارشات و تصاویر سفر به ایران، شهروندان زیادی از ترکیه برای سفر به ایران علاقه مند شده اند.
وی افزود: حدود ده سال است که به کشورهای مختلف سفر می کنم، اما ایران یکی از کشور های محبوب من است چون تاریخ و فرهنگی چند هزار ساله دارد و بسیار خوشحالیم که این فرهنگ و تمدن را به مردم ترکیه معرفی کنیم.
وی ادامه داد: هدف ما این است ک تعداد شهروندان ترکیه ای برای سفر به ایران را افزایش دهیم و با توجه به پرواز مستقیم از ترکیه به مشهد، سفر به خراسان رضوی نیز مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: امیدواریم با افزایش گردشگران ترکیه در ایران امیدواریم دوستی و برادری بین ایران و ترکیه مستحکم تر شود.
گفتنی است : بخشی از هزینه های این سفر از جمله بلیت رفت و برگشت گزارشگران شبکه 7 تلویزیون ترکیه توسط شرکت هواپیمایی ترکیش ایر لاین انجام شده است.
بازدید از موزه بزرگ خراسان، مجموعه تاریخی فرهنگی آرمگاه فردوسی، برج نجومی رادکان، بازدید از شاندیز، موزه ویرانی، مرکز خرید پدیده ، خیابان غذا ، خانه تاریخی ملک، داروغه، مجموعه تاریخی مصلی مشهد، باغ نادری و بازارهای مشهد، بازدید از موزه های آستانقدس، مجتمع های تفریحی ، بازار و مراکز صنایع دستی طرقبه، از جمله برنامه های مشهد و بینالود است.
هم چنین معرفی محور نیشابور شامل مجموعه های عطار ، خیام، کاروانسرای عباسی و کمال الملک و روستای بوژان از جمله برنامه های معرفی شهرستان نیشابور است.
هم چنین محورهای تربت حیدریه، خواف و گناباد برای بازدید  تهیه گزارش پیش بینی شده است.
گفتنی است: هفته گذشته یک گروه تلویزیونی از ترکیه مستندی از شهرستان های خراسان رضوی تهیه کرد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 90 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051