اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 27 تیر 1398 ساعت 12:23

پلمب 3 واحد اقامتی غیر مجاز در روستای گردشگری اخلمد چناران

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: 3 واحد اقامتی روستای گردشگری اخلمد در شهرستان چناران که به صورت غیر قانونی و بدون نظارت دستگاه های نظارتی مسافرو گردشگر پذیرش می کردند، پلمب شد.

به گزارش روابط عمومی ،اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم با اعلام این خبر افزود : این واحدهای غیر مجاز دارای 12 اتاق است که روز گذشته با همکاری  نیروی انتظامی شهرستان پلمب شد.
 
وی ادامه داد: برابر آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تآسیسات گردشگری و نظارت بر آنها ، تمامی مراکز اقامتی که مبادرت به اسکان و پذیرایی از گردشگر و مسافر می نمایند باید از  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  مجوز دریافت کنند.
 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چناران تصریح کرد: روستای گردشگری اخلمد سالانه پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است و وجود اقامتگاههای غیر مجاز  بدون هیچ گونه مجوزی و عدم نظارت بر آنها مشکلاتی را برای گردشگران و مسافران ایجاد کرده بود که با کمک دستگاه قضا و نیروی انتظامی شهرستان ساماندهی آنها آغاز شده است .
 
طاهریان مقدم گفت : یکی از مهمترین مشکلاتی که در واحدهای غیر مجاز در اخلمد با آن مواجع هستیم پذیرش مسافر در منازل شخصی است که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده با نیروی انتظامی و دستگاه قضا به زودی ساماندهی می شوند.
 
شهرستان چناران دارای بیش از 20 روستای هدف گردشگری و 2 منزقه نمونه گردشگری است و داری 120 اثر شناسایی شده که 21 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است . از  مهم ترین جاذبه گردشگری شهرستان چناران روستای گردشگری  اخلمد، چشمه سبز گلمکان بقمچ،فریزی و... است که  جاذبه های تاریخی و طبعت گردشگری اخلمد سالانه پذیرای بیش از دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی  است.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 77 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051