اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 9:26

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی وهنرهای تجسمی «قربان تا غدیر» در قوچان

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری قوچان از آغاز نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی قوچان از عیدقربان تا عید غدیر خم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، جوادرجبی با اعلام این خبر افزود: این نمایشگاه به مدت یک هفته از عید قربان تا عید غدیر با همکاری موسسه فرهنگی و هنری اندیشه وران برگزار شده است.
وی ادامه داد: این نمایشگاه در فضایی به مساحت 150 متر مربع در قالب 12 غرفه برگزار شده  و مهم ترین صنایع دستی عرضه شده در این نمایشگاه شامل نقاشی روی سفال و چرم ومعرق وحجم سازی است.
وی با بیان این که نمایشگاه‌های صنایع دستی فرصتی برای عرضه محصولات تولیدی هنرمندان است، افزود: ایجاد یک بازار فروش برای کمک به اقتصاد خانوار هنرمندان و صنعتگران عرصه صنایع دستی از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی است. 
رجبی یادآورشد: از دیگر کارکردها و اهداف برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، ترویج سبک زندگی بومی محلی و اصیل ایرانی اسلامی است.
 به گفته وی این نمایشگاه از ساعت( 10 تا 13 و 18 تا 21 ) در بازار عشق آباد پاساژ ماهان طبقه همکف پذیرای بازدید کنندگان است.
گفتنی است: در شهرستان قوچان بیش از 700 هنرمند در رشته های صنایع دستی فعالیت می کنند که تقریبآ 150 پروانه فعالیت ازاداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت کرده اند.

منبع:   تعداد بازدید : 147 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051