اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 8 مرداد 1398 ساعت 9:57

نمایشگاه آثار مجموعه دار خراسانی در فرهنگستان هنر تهران برگزار می شود

نمایشگاه آثار مجموعه دار خراسان رضوی ، محمد کریم کاظمی قرایی تحت عنوان «فرش بلوچ، از رنج تا گنج» از 15 تا 28 مرداد ماه جاری در فرهنگستان هنر تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رییس گروه موزه های این داره کل با بیان این مطلب افزود: در این نمایشگاه 77 قطعه فرش و قالیچه از مجموعه شخصی محمد کریم کاظمی قرایی برای عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.
محمد رضا پهلوان اظهار کرد: نمایشگاه در تاریخ 15 مرداد ماه سال جاری ساعت 15:30 دقیقه افتتاح خواهد شد.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه به همت موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا و با همکاری فرهنگستان هنر تهران برگزار می شود و از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه، نشست تخصصی با سخنرانی تورج ژوله، زکریای کرمانی و محمد کریم کاظمی قرایی خواهد بود.
او ادامه داد : کاظمی قرایی متولد سال 1348 تربت حیدریه در استان خراسان رضوی است که مجموعه وی در ابتدای سال جاری از اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور ، مجوز و پروانه مجموعه داری را دریافت کرده است.
پهلوان یادآورشد: این مجموعه دار از 30 سال پیش با هدف جمع آوری و حفظ، معرفی دستبافته های بلوچ خراسان به آیندگان، کمک به اقتصاد روستاییان و رونق دوباره هنرصنایع دستی، این مجموعه دستبافته ارزشمند را جمع آوری کرده است.
گفتنی است: علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه ،می توانند، همه روزه به جز روزهای تعطیل از تاریخ 16 مرداد ماه سال جاری تا 28 مردادماه  و از ساعت 10 صبح لغایت 19 در محل فرهنگستان هنر به آدرس تهران ، خیابان ولیعصر نرسیده به خیابان طالقانی پلاک 1552، از این نمایشگاه بازدید کنند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 61 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051