اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 10:6

در مرحله دوم از ساماندهی اقامتگاه ها صورت گرفت: پلمپ 4 واحد اقامتی غیر مجاز در روستای گردشگری اخلمد

مدیر میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: در دومین مرحله از ساماندهی واحدهای غیر مجاز در روستای گردشگری اخلمد 4 واحد اقامتی غیر مجاز پلمپ شد.

به گزارش روابط عمومی ،اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم با اعلام این خبر افزود :  با توجه به تذکرمکرر و پلمپ واحد های اقامتی غیر مجاز  روستای گردشگری اخلمد در هفته گذشته متاسفانه، افرادی مجددا مسافرپذیرش می کردند که در چند روز گذشته این واحد ها توسط میراث فرهنگی و نیروی انتظامی شناسایی و پلمپ شدند. 
وی ادامه داد: در راستای ساماندهی واحد های غیر مجازدر آینده نزدیک واحدهای تعدادی از واحدها که شرایط تبدیل شدن به اقامتگاه بوم گردی، مهمانپذیر و خانه مسافر را دارند، میراث فرهنگی نسبت به معرفی آنها جهت دریافت مجوز اقدام می کند.
طاهریان مقدم یادآور شد: یکی از مهمترین مشکلاتی که در حوزه گردشگری اخلمد با آن مواجه هستیم و دربرخی از موارد نمی توانیم به مراکز اقامتی مجوز صادر کنیم ساخت و سازهایی است که در بستر رودخانه انجام شده است ، برخی از این واحدها در بستر رودخانه واقع شده اند که آب منطقه ای می تواند نقش بسزایی در تعیین کردن حریم و بستر رودخانه را داشته باشد.
وی درباره پلمب مرحله دوم واحد های غیر مجاز اظهار کرد: روز گذشته در فاز دوم 4 اقامتگاه غیرمجاز با 15 اتاق که به صورت غیر قانونی اقدام به پذیرش مسافر می کردند با همکاری نیروی انتظامی پلمپ شدند.
مدیر میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری چناران گفت : روستای گردشگری اخلمد سالانه پذیرای مسافران و گردشگران زیادی می باشد که ساماندهی واحدهای غیر مجاز، نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز،ساماندهی پارکینگ داران و ... می تواند نقش بسزایی در اشتغالزایی و جذب گردشگر داخلی و خارجی داشته باشد .


منبع:   تعداد بازدید : 58 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051