اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 13:9

معاون سرمایه گذاری خراسان رضوی: انجمن خیران میراث فرهنگی خراسان رضوی تاسیس می شود

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از تشکیل انجمن خیران میراث فرهنگی خراسان رضوی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احمد دیناری با اعلام این خبر افزود: محدودیت اعتبارات برای حفظ و احیای بناهای تاریخی یکی از چالش های اساسی میراث فرهنگی است و با توجه به این که تعداد زیای از آثار تاریخی ثبت شده در فهرست اثار ملی و اثار واجد ارزش تاریخی و لزوم توجه بیش از پیش به این آثار و در جهت حمایت و حفاظت از مواریث فرهنگی و کمک به دستگاههای اجرایی متولی انجمن خیرین میراث فرهنگی با مشارکت تعدادی از دلسوزان و فعالان عرصه های فرهنگی و سرمایه گذاری در حال تشکیل است.
وی ادامه داد: در جلسه ای با حضور علاقه مندان و متقاضیان به این انجمن، اساسنامه این انجمن مورد بررسی قرار گرفت و ۷ نفرهیئت موسس که ترکیبی از فعالان حوزه های علمی و آموزشی، فرهنگی، اقتصادی، رسانه ای و اجرایی هستند انتخاب و مقرر شد که پیگیری های لازم را جهت تاسیس آن انجام دهند. 
دیناری تصریح کرد:   سازمان های مردم نهاد به عنوان ظرفیتی مردمی هم به تامین منابع مرمت و حفاظت و احیای آثار تاریخی کمک می کنند و هم نقش نظارتی خواهند داشت . 
وی تصریح کرد: خیران بسیاری علاقه مند به کمک های مالی جهت احیای آثار تاریخی و فرهنگی هستند که این انجمن نقش بسزایی در بستر سازی این امر مهم خواهد داشت. 
معاون سرمایه گذاری  اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تاکید کرد: طبق بند "د" تبصره ۱۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ وجوه و هزینه هایی که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به منظوراحداث، تکمیل، تجهیز فضاها، حفاظت، مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی فرهنگی پرداخت می شود با تایید سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی می شود.
دیناری افزود: این موضوع فرصت و بستر مناسبی برای ورود خیرین و سرمایه گذاران به این عرصه و استفاده از ظرفیت های قانونی پیش بینی شده  است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 64 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051