اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 8 مرداد 1398 ساعت 10:9

طرح گردشگری «ژئوپارک» گناباد کلید می خورد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد از آغاز طرح گردشگری«ژئوپارک» در گناباد خبرداد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علیرضا شناسایی با بیان این مطلب افزود: طرح گردشگری ژئو پارک گناباد  را در دست اقدام داریم که پیگیری‌های این کار نیز آغاز شده است.
وی در تعریف ژئو پارک نیز اظهار کرد: ژئوپارک طبق تعریف یونسکو گستره‌ای است با مرزهای کاملاً آشکار و پهنه کافی که دربرگیرنده چند پدیده زمین‌شناسی کمیاب است و این گستره باید از برنامه‌های مدیریت گسترش و بهره‌برداری و طرح‌های حفاظتی برخوردار باشد و توان بالا بردن سطح اقتصادی جامعه محلی و جلب همکاری‌های مردمی را داشته باشد.
وی یادآورشد: گردشگری موضوع جذابی برای مردم کویر و به ویژه شهرستان گناباد در چند سال اخیر بوده و از سویی شرایط نیز بیانگر استقبال بیشتر مردم و گردشگران از این مقوله است. گناباد، میزبان نخستین اثر ثبت جهانی شده استان خراسان رضوی و دروازه ورود چند استان به خراسان رضوی محسوب می‌شود که همین موضوع بحث گردشگری را برای این شهرستان داغ‌تر کرده است. 
شناسایی تصریح کرد: طرح‌های گردشگری این روزها از سوی تمامی نهادهای شهرستان در دست انجام است و هر دستگاه اجرایی در حوزه تخصصی خود دارای طرح و برنامه‌ای برای جذب و ماندگاری گردشگر است. 
 
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 72 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051