اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 16 مرداد 1398 ساعت 8:17

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گناباد مطرح کرد؛ شبکه های اجتماعی بزرگ ترین ظرفیت برای معرفی مناطق گردشگری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شبکه‌های اجتماعی، بزرگ‌ترین ظرفیت برای معرفی توانمندی‌های مناطق گردشگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری گناباد، با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت‌های بی نظیری است، گفت: کاریز جهانی قصبه گناباد یک اثر بسیار بزرگی بوده که مردم در 2500 سال قبل با امکانات آن زمان حفر کرده که هنوز هم زنده است.
وی اضافه کرد: با هدف معرفی این شاهکار بزرگ، تمبر ملی قنات جهانی قصبه طراحی و چاپ خواهد شد تا در گنجینه تمبر کشور نگهداری شود و بتواند به عنوان یک سفیر فرهنگی در افزایش حضور گردشگران در این شهرستان اثرگذار باشد.
آذری جهرمی ادامه داد: مشکل آنتن‌دهی جاده گناباد به مشهد تا پایان مهر ماه حل خواهد شد و سایت‌هایی که این مسیر را پوشش می‌دهند به نسل‌های سوم و چهارم ارتقا خواهند یافت.
 
وی ادامه داد: ظرفیت بی نظیری در گناباد وجود دارد و قنات گناباد با 2500 سال باید تبلیغ شود که به نوبه خودم این کار را خواهم کرد.
 
وی وجود 12 هزار دانشجو در گناباد را ظرفیتی بزرگ برای تحول دیجیتال ذکر کرد و افزود: بررسی می‌شود تا شعبه‌ای از پارک اقتصادی دیجیتال را با کمک دانشگاه‌ها در این شهرستان تأسیس کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین بیان کرد: این پارک برای آینده اقتصاد دیجیتال بسیار تاثیر گذار است بنابراین ما باید در حوزه فرهنگ سازی در حوزه ای‌تی اقدامات جدی را انجام دهیم.
بازدید از آرامگاه علامه بهلول گنابادی و شهدای گمنام و همچنین قنات جهانی قصبه و مرکز رشد فناوری گناباد از جمله برنامه‌های سفر آذری جهرمی به شهرستان گناباد بود.

 

منبع:   تعداد بازدید : 75 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051