اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 26 مرداد 1398 ساعت 14:26

صدورنخستین موافقت اولیه اقامتگاه بوم‌گردی در بخش چاپشلو درگز

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز گفت: نخستین موافقت اولیه جهت تبدیل یک بنای روستایی به اقامتگاه بوم گردی در روستای ریشخوار صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد مددی در این خصوص گفت: روستای ریشخوار یکی از روستاهای دارای قابلیت جذب گردشگر درشهرستان درگز از توابع بخش چاپشلو ، دهستان میانکوه است که در 80 کیلومتری جنوب شهر درگز واقع شده است این روستا از نظر بافت روستایی و نوع  معماری، مناظر زیبای طبیعی، منابع غنی آب و  پوشش جنگلی کم نظیر است. 
مددی با  اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در روستای ریشخوار افزود: پس از تشکیل پرونده، بازدید و مستند سازی ساختمان مورد تقاضا جهت تبدیل به اقامتگاه بوم گردی، درآخرین جلسه کمیته برنامه ریزی طرحهای گردشگری اداره کل استان ، این پرونده مورد بررسی و تایید اعضاء قرار گرفت و موافقت آن از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان  صادر شد.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز گفت: این اقامتگاه در یک واحد روستایی دارای 4 اتاق و با متراژ 100 متر مربع پس از مرمت و تجهیز به بهره برداری خواهد رسید. 
گفتنی است؛ از ابتدای سال جاری  اقامتگاه بوم گردی باغ صفا در روستای محمد تقی بیک افتتاح  و در حال فعالیت است، همچنین  7 موافقت اولیه در شهرهای درگز-نوخندان و روستاهای دودانلو-تاج الدین صادر شد است که هم اکنون این پروژه ها در حال آماده سازی است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 231 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051