اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 6 آذر 1397 ساعت 10:47

نخستین جشنواره فرهنگی گروه گردشگری شهرهای کویری ایران در شهرستان زرند استان کرمان برگزار می شود: حضور میراث فرهنگی بجستان در جشنواره گردشگری شهرهای کویری ایران

‌مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بجستان از حضور میراث فرهنگی این شهرستان در نخستین جشنواره فرهنگی گروه گردشگری شهرهای کویری ایران در شهرستان زرند استان کرمان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی امان ا... نوروزی  با بیان این مطلب افزود: این برنامه ها شامل موسیقی های محلی شهرستانهای بجستان( خراسان رضوی) ، زهک ( سیستان و بلوچستان) ، دامغان ( سمنان) ، بافق (یزد) و اجرای هنرمندان موسیقی شهر زرند است. 
وی افزود: هم چنین در بخش نمایش آئین ها، نمایشگاهی با ترکیب صنایع دستی و سوغات 5شهرستان جنب سالن شهید شیرودی زرند از ساعت 4عصر افتتاح خواهد شد.
نورورزی ادامه داد: سیاه چادرهای عشایری از دیگر قسمتهای این هفته فرهنگی خواهد بود.
وی یاد اورشد: اهداف این مجموعه ( گشکا) آشنایی با فرهنگ و رسوم محلی، تبادل تجارب، گردشگری و هم افزایی های فرهنگی این 5 خواهر خوانده که برای اولین بار در کشور احداث شده است.
وی گفت: در این جشنواره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  و فرمانداری به همراه شهرداری و شورای شهر و ارشاد اسلامی و هنرمندان بجستان حضور و همکاری خواهند داشت.
 

منبع:   تعداد بازدید : 1038 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051