اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 6 آذر 1397 ساعت 10:50

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه اعلام کرد: پرداخت بیش از ۷ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی تربت حیدریه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از پرداخت اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علی محمدی  امروز سه شنبه ۶ آذر با بیان این مطلب افزود: در سال جاری تاکنون این مبلغ به  تعداد     ١٩ طرح شامل  ١٠طرح مستقل و    ٦طرح پشتیبان توسط بانکهای عامل در حوزه مشاغل خانگي اعطا شده که  تعداد   ٣٠ نفر شغل مستقیم ایجاد شده است و همچنين در حوزه سامانه كارا تعداد ١٨ طرح روستايي با اشتغالي نزديك به ٢٨ نفر  و جمعا به تعداد ۵۸ نفر مشعول به کار شدند. 
وی افزود : تسهیلات اعطا شده بیشتر به هنرمندان رشته های تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، مصنوعات چرم ،خراطي و مشبك چوب، فرت بافی، رودوزيهاي سنتي،زیورالات سنتی و ابریشم کشی در حوزه مشاغل خانگي و سامانه کارا بوده است. 
شایان ذکر است در  شهرستان تربت حیدریه تعداد ۱۵ رشته صنایع دستی فعال و رشته ابریشم کشی و عقیق در بخش بایگ دارای شهره ملی بوده و روستای بسک به عنوان اولین روستای ملی در استان خراسان رضوی در رشته ابریشم کشی به ثبت رسیده است.

منبع:   تعداد بازدید : 1166 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051