اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 3 دی 1397 ساعت 8:46

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی مطرح کرد: نرخ تور قشم بالاتر از کیش

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی با بیان این که نرخ تور های قشم گران تر از کیش است، گفت: محدودیت تعداد پرواز دلیل بالاتر بودن نرخ تور قشم از کیش است.

 
 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مجید فرقانی  در خصوص علت تفاوت قیمت بلیت کیش و قشم اظهار کرد: مسئله‌ای که هست، با توجه به تعداد بیشتر پروازها در مسیر کیش، نرخ‎‌های کیش ارزان‌تر از نرخ‌های قشم است؛ یعنی ما روزانه دو یا سه پرواز به کیش داریم اما پرواز قشم را به صورت هفتگی داریم و این باعث شده نرخ پرواز قشم بالاتر باشد؛ به عبارتی عرضه کمتر و تقاضای بیشتر نرخ قشم را از کیش گران‌تر کرده است. 
 
وی با بیان این که دلیل اصلی عرضه کمتری است که در بازار صورت می‌گیرد، ادامه داد: هرشرکت هواپیمایی هم سیاست خاص خودش را برای نرخ‌گذاری دارد که بعد از تصمیم‎گیری، آن‌ها را به تصویب سازمان هواپیمایی کشوری و یا مراجع مربوطه می‌رساند.
 
 
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی تصریح کرد: هر مسیری یک قیمتی دارد و این قیمت‌گذاری بر اساس ضوابط و یک‌سری مطالعاتی که از قبل برای آن مسیر انجام می‌شود، صورت می‌گیرد؛ یعنی نمی‌شود گفت چرا بین این دو مکان تفاوت قیمت وجود دارد.
 
 
فرقانی خاطرنشان کرد: قیمت‌های بلیت کیش و قشم در روزهای مختلف متفاوت است و هر روز یک قیمتی دارد و ثابت نیست و تغییر قیمت بستگی به تقاضای بازار دارد؛ البته قشم زیاد تغییر نمی‌کند و تقریبا می‌توان گفت یک حالت ثابتی پیدا کرده است اما کیش متغیر است.
 
 
به طور معمول قیمت تور قشم، 700 تا 800 تومان و قیمت تور کیش 500 تا 600 تومان است.

منبع:   تعداد بازدید : 98 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051