اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 7 آذر 1397 ساعت 10:11

نشست توجیهی رابطان انجمن های میراث فرهنگی استان برگزار می شود

نشست توجیهی رابطین انجمن های میراث فرهنگی استان با هدف شناخت، آگاهی و آشنایی بهتر رابطین انجمن ها با اهمیت استفاده از ظرفیت های مردمی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مهدی علی پور محمدیه مدیر انجمن های میراث فرهنگی استان خراسان رضوی امروز ۷ آذر دراین باره گفت: این نشست
 با حضور مدیر کل، معاون میراث فرهنگی و فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی در روز سه شنبه مورخ ۱۳ آذرماه جاری برگزار می شود.
او افزود: ۳۰ نفر از همکاران اداره کل در شهرستان ها  بعنوان رابطان انجمن های میراث فرهنگی  وظیفه پیگیری، تشکیل و راه اندازی انجمن ها را طبق اساسنامه با هماهنگی فرمانداران، بخشداران و دهیاران بر عهده دارند.
وی ادامه داد: تاکنون انجمن میراث فرهنگی در تمام شهرستان ها و تعداد قابل توجهی از بخش های استان تشکیل و راه اندازی شده است.
علیپور در خصوص انجمن های روستایی نیز اظهار کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته در استان بیش از ۲۸۰۰ روستا وجود دارد که تنها ۹۵۰ روستا دارای اثر تاریخی است که شرایط تشکیل انجمن میراث فرهنگی را دارند.
وی تصریح کرد: تاکنون در ۱۰۰ روستای استان با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی انجمن میراث فرهنگی تشکیل شده است.
 علیپور گفت: تشکیل سایر انجمن های روستایی نیز در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد و امیدواریم با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال انجمن های میراث فرهنگی در تمام ۹۵۰ روستای هدف استان  تشکیل شود.
علیپور حفظ و حراست از آثار تاریخی را یک وظیفه ملی دانست و یاد آور شد: یکی از وظایف مهم انجمن های میراث فرهنگی فرهنگ سازی و آشنایی عموم مردم با اهمیت حفظ و حراست از آثار تاریخی است  که رابطان انجمن های شهرستان ها بعنوان مبلغان و مروجان این حوزه فرهنگی نقش مهم و بسزایی دارند.

منبع:   تعداد بازدید : 1169 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051