اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:25

نشست مشترک رییس بیمارستان امام رضا (ع) و مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با موضوع ایجاد موزه طب برگزار شد

نشست مشترک مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی امام رضا (ع ) برگزار و موضوع تاسیس و ایجاد موزه طب و پزشکی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی عبدا... بهرامی رئیس این بیمارستان در این نشست گفت : پیشینه ی تاریخی این بیمارستان به ۴۰۰ سال قبل باز میگردد و فضای کنونی این مجتمع بالغ بر 28 هکتار است.
وی افزود: از ویژه گیهای این مجتمع عدد مقدس 8 است که به نیت امام رضا (ع ) در بخش های مختلف معماری بنا ، و بصورت 8 اتاق عمل ، 8 پله ، 8 پنجره ، ارتفاع 8 متری و ..   نمایان شده است .
رییس بیمارستان امام رضا (ع ) ادامه داد: در 21 آذرماه سال 1357 و همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و پس از حماه ماموران رژیم ستمشاهی به بیمارستان ، این مجموعه به شهرت جهانی رسید و اکنون هم به عنوان یکی از مجهزترین و بهترین بیمارستان های کشور ، به بیماران خدمات می دهد .
وی با بیان این که باید این معماری ارزشمند را حفظ کرد: درحقيقت این بیمارستان، شفاخانه حضرت رضا (ع) است .
رئیس بیمارستان امام رضا برای راه اندازی موزه طب در این اعلام آمادگی کرد.
همچنین مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این نشست گفت : سیاست این اذاره کل بر حفظ ارزش های فرهنگی و  معماری و عناصر وابسته به آن در  این بیمارستان و رعایت ضوابط و مقررات سازمان میراث فرهنگی کشور است.
ابوالفضل مکرمی فر افزود : این مجموعه که به نام مبارک امام رضا (ع ) را نیز دارد منحصر به فرد است و دارای ارزش های فرهنگی و تاریخی فراوانی است که باید حفظ شوند .
 وی ادامه داد: شناسنامه این بیمارستان ، ایجاد موزه است و به همین منظور پیشنهاد ایجاد موزه طب یا پزشکی را در این مجموعه می دهم که تاسیس این موزه به معرفی و شناخت این بیمارستان کمک خواهد کرد .و این اداره کل آمادگی ، ارائه مجوزهای قانونی و مشورت در راه اندازی این موزه را دارد .
در پایان نمایندگانی از دو دستگاه جهت بررسی بیشتر و پیگیری موزه مذکور ، معرفی شدند .
 

منبع:   تعداد بازدید : 1048 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051