اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:7

بازدید تور ۱۴ نفره دانشجویان اروپایی از بناهای تاریخی فریمان

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فریمان گفت: تور ۱۴ نفره از دانشجویان آلمانی از بناهای تاریخی این شهرستان در محوطه تاریخی سنگ بست بازدیدکردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، دکتر حسن گیاهی با بیان این مطلب افزود: دانشجویان آلمانی که با هدف آشنایی با آثار و ابنیه تاریخی و موضوعات مردم شناسی به ایران سفر کرده اند ضمن بازدید از مقبره ارسلان جاذب و مناره ایاز،از اکتشافات جدید باستانشناسی سنگ بست دیدن و توضیحات لازم را از زبان کارشناس میراث فرهنگی شنیدند.
وی گفت: خوشبختانه  بعد از احیاء محوطه تاریخی سنگ بست شاهد حضور گردشگران اروپایی در این اثر فرهنگی تاریخی منحصربه فرد دوره غزنویان در ایران هستیم.
گیاهی ادامه داد: محوطه تاریخی سنگ بست در مسیر شهرهای فریمان و مشهد قرار دارد و در سال ۱۳۱۰ با شماره ۱۶۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
این گردشگران از ۲۷ مهر وارد مشهد شده و به مدت یک هفته در استان حضور دارند،  این تور گردشگری دانشجویان اروپایی از جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی شهرستان های استان از جمله مشهد، حرم مطهر، موزه های استانقدس، ارامگاه نادر، آرامگاه فردوسی و شهرتاریخی توس، نیشابور،  تربت جام، تایباد، تربت حیدریه و گناباد بازدید خواهند داشت.
 این تور با هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق  برگزار می شود و ششم ابان این گردشگران مشهد را به مقصد آلمان ترک می کنند.


منبع:   تعداد بازدید : 904 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051