ورکشاپ تخصصی خط در خانه ملک برگزار شد -  چهار شنبه 26 دی 1397 ساعت 8:48
اخبار شنبه 26 آبان 1397 ساعت 9:35

ارزیابی مدیر جشنواره ملی چارسوق از عملکرد شب فرهنگی خراسان رضوی در برج میلاد: امتیاز برتر را به خراسان رضوی می دهم

مدیر جشنواره ملی چارسوق گفت: امتیاز خوب را که امتیاز برتر عملکرد است را به خراسان رضوی می دهم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، «محمدتاجیک» در حاشیه جشنواره ملی چارسوق که در برج میلاد تهران برگزار می شود، با اعلام این خبرافزود: همان طور که انتظار داشتم عملکرد خراسان رضوی در برگزاری شب فرهنگی در برج میلاد بی نظیرو منحصر به فرد بود.
وی با بیان این که کارشناسان و مدیران خراسان رضوی چند روز قبل از اجرای برنامه به محل اجرای برنامه ها آمدند و ارزیابی و برنامه ریزی هایی را از محل اجرای برنامه ها داشتند و کنداکتور برنامه را براساس فضا و محیط چیده بودند.
تاجیک ادامه داد: این انتظار می رفت که استقبال خوبی شود که این گونه شدو استقبال خیلی خوب بود و مردم هم از اجرای برنامه های فرهنگی و هنری خراسان رضوی در برج میلاد لذت بردند.
مدیرجشنواره ملی چارسوق به ویژگی های خاص برنامه های شب فرهنگی خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در برنامه شب فرهنگی خراسان رضوی شادی ها با عطر و بوی حرم مطهر رضوی ترکیب شد و حضور خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) و مراسم پرچم نیز بر معنویت برنامه های شب فرهنگی که هم زمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) افزود.
تاجیک با بیان این که در شب فرهنگی خراسان رضوی مردم علاوه بر این که شادی کردند حس و حال معنوی نیز داشتند، ادامه داد: برخی از دوستان می گویند قبل از حضور در این برنامه به امام زاده صالح رفته اند و بعد به برج میلاد آمده اند تا شادی کنند و شادی و درک فضای معنوی در کنار هم در شب فرهنگی خراسان رضوی اتفاق افتاد.
وی گفت: شادی به تنهایی مردم را خسته می کند و برنامه های معنوی حس و حالی دیگری را به مردم داد و موجب لذت بیشتر مردم شد و در شب فرهنگی خراسان رضوی رسم و رسوم و فرهنگ و تاریخ خراسان رضوی را دیدیم.
تاجیک افزود: به نمایندگی از معاونت گردشگری و سرمایه گذاری از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی که برنامه خوبی را در شب فرهنگی خراسان رضوی اجرا کردند تشکر می کنم.
مدیر جشنواره ملی چارسوق در پاسخ به این سوال که چه نمره ای را به عملکرد خراسان رضوی می دهید؟ گفت: نمره خوبی را می دهم البته عددی به شب های فرهنگی نمره نمی دهیم اما در شب فرهنگی خراسان رضوی همه چیز کامل بود، بحث هایی مانند کنداکتور ، دکور، استیج، اجرا پشتیبانی وجوایز کامل بود، علاوه بر این 2 هزار خانواده هدیه و تبرکی امام رضایی دریافت کردند.
وی تصریح کرد: ارزیابی های ما در سه سطح ضعیف، متوسط و خوب دسته بندی شده است  که امتیاز خوب را که برتر است به خراسان رضوی می دهم .
تاجیک افزود:هم چنین دربرنامه شب فرهنگی خراسان رضوی مدیرکل این استان فرصت را مغتنم شمرده واز مردم تهران دعوت کرد که به مشهد بیایند و از تسهیلات ویژه اقامتگاه های خراسان رضوی بهره مند شوند.
وی در پایان به عملکرد روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اشاره کرد و گفت:  روابط عمومی خراسان رضوی  خوب و حرفه ای عمل کرد و در حوزه رسانه و تصویر خودشان تلویزیونی عمل کردند.
تاجیک تاکید کرد: این گونه اقدام کردن برای حوزه گردشگری ضروری است امیدوارم روابط عمومی دیگر استان ها هم به همین  نحو حرفه ای عمل کنند و گزارش های خوب تهیه و کلیپ های زیبا بسازند و هماهنگی پخش رسانه ای خودشان را مانند خراسان رضوی انجام دهند.
هم چنین «علیرضا دژبد» مشاور معاون گردشگری کشور دراین باره گفت: جشنواره چارسوق با همکاری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور و برج میلاد به مدت دو ماه برگزار می شود و شب های فرهنگی 31 استان در این جشنواره برگزار می شود که پایان این جشنواره به نمایشگاه های مختلف از جمله پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته مشهد متصل می شود و پس از آن نیز نمایشگاه گردشگری شیراز و پس از آن نمایشگاه گردشگری تهران که آخرین نمایشگاه  گردشگری در سال 97  است.
وی افزود: این جشنواره برای رونق صنعت گردشگری با معرفی اجزای این صنعت است که شامل هتل ها و مراکز و تاسیسات گردشگری و صنایع دستی است.
وی به پیوستگی برنامه های حوزه گردشگری اشاره و اظهار کرد: جشنواره چارسوق در تهران و بعد از آن نیز جشنواره هایی در دیگر نقاط کشور از جمله در مشهد برنامه ریزی شده  و به نظر جریانی برای توسعه گردشگری ایجاد شده است.
شادی را از خراسان هدیه آوردیم
هم چنین «ابوالفضل مکرمی فر»  مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دراین باره گفت: تمام تلاش خود را انجام دادیم تا شادی را برای هم وطنان درتهران ایجاد کنیم و شادی را به عنوان ره آورد سفر به گردشگران هدیه کنیم.
وی با بیان این که جشنواره تلائلوئی از فرهنگ و تاریخ و ظرفیت های بی بدیل خراسان رضوی بود ، ادامه داد : برپایی آئین های سنتی و آواهای سنتی و موسیقی مقامی و هدایای ویژه در نظر گرفته شده بود.
گفتنی است: جشنواره ملی چارسوق از 21 تیرماه آغاز و تا 26 شهریورماه در برج میلاد تهران ادامه دارد و استان های مختلف کشور برنامه های فرهنگی و هنری آن استان را با عنوان شب فرهنگی استان اجرا می کنند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 996 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

خدمات الکترونیک
خدمات
شهرستان ها
مجموعه های فرهنگی تاریخی و موزه ها
دولت
سایت های مرتبط
دستگاه های مرتبط
قوانین و مقررات
آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها - قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی ضوابط معماری و ساختمانی واحدهای پذیرایی میان راهی
آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی - شرح وظایف مدیران فنی دستورالعمل اجرای شیوه نامه خانه-مسافر برای شهر مشهد
فرم امتیازبندی صلاحیت حرفه ای متقاضیان بند ب  (خراسان رضوی) - شیوه نامه درجه بندی تاسیسات گردشگری قانون ممنوعیت عرضه محصولات دخانی
مقررات اجرائی- انضباطی فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگري - ضوابط معماری و ساختمانی هتل دستورالعمل محاسبه تعرفه آب و برق تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی
شیوه نامه معرفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی جهت دریافت جایزه صادراتی - ضوابط معماری و ساختمانی هتل آپارتمان مشخصات و ضوابط ساخت،بهره برداری و درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی
قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی - ضوابط معماری و ساختمانی مهمان پذیر شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق
سفارش غذا سفارش آنلاین غذا سفارش آنلاین غذا در مشهد