اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 23 آبان 1397 ساعت 12:0

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به مناسبت سالروز بازدید مقام معظم رهبری از شهرتاریخی توس مطرح کرد: شهر تاریخی توس در یک قدمی احیا

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: عملیات اجرایی بازپیرایی جلوخان و پردیس آرامگاه فردوسی در شهر تاریخی توس به زودی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی«ابوالفضل مکرمی فر» امروز درگفت و گو با ویژه برنامه «قاب میراث» که به مناسبت 19 تیرماه سالروزبازدید رهبرمعظم انقلاب از شهرتاریخی توس و آرامگاه فردوسی تولید شده است، گفت: در راستای اجرای مرقومه مقام معظم رهبری دردولت دوازدهم تلاش کردیم که در ادامه اقدامات صورت گرفته در گذشته ، اقدامات گسترده ای را آغاز کنیم که دولت در سال 97 به میزان 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: هم چنین درسفراخیرهیئت دولت به خراسان رضوی 90 میلیارد ریال اختصاص کرد که طی 3 سال آینده تا پایان دولت دوازدهم سالیانه 30 میلیارد ریال به توس اختصاص خواهد یافت.

مکرمی فر تصریح کرد: اقدامات مطالعاتی و اجرایی را از ماه جاری شروع کردیم و گام اول احیای برج و باروی شهر تاریخی توس است که با 7 هزار متر مربع مساحت و106 نیم برج یکی از مهم ترین شاخص های این شهر تاریخی است که از دروازه رودبار آغاز و به طرف دروازه مرو انجام خواهد شد.

وی هم چنین دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از جمله پردیس آرامگاه فردوسی، ارگ کهندژ ، موزه فردوسی و روستای پاژ را برای احیای توس تشریح کرد.

این برنامه را به آدرس https://www.aparat.com/v/2lps4  قابل مشاهده است.

 

شهر تاریخی توس در یک قدمی احیا

#رسانه_تصویری_میراث_خراسان_رضوی

خبرنگار و مجری: محمدعلی علی نژاد

کارگردانی وتدوین: سید حسن ایزانلو

تهیه کننده: امیرضیائیان مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

مشاهده کامل برنامه در سایت آپارات از آدرس زیر

https://www.aparat.com/v/2lps4


منبع:   تعداد بازدید : 1999 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051